Опис

Одеса – столиця гумору, тож не дивно, що найпопулярніший пішохідний міст назвали на честь улюбленої родички будь-якого чоловіка – тещі. Тещин міст є наймолодшим у місті.

Історія мосту

Є кілька історій, які пояснюють, чому збудували Тещин міст в Одесі. За легендою, його звели в 60-тих роках минулого століття над яром за наказом важливого обкомівського діяча Михайла Синиці. Таким чином чиновник скоротив дорогу до будинку тещі, куди навідувався на улюблені млинці. Також розповідають, що міст довгий і злегка хитається від вітру «як тещин язик».

Тещин міст в Одесі – це найвищий і найвужчий міський міст. З одного боку він веде до Воронцовського палацу і колонади, а з іншого – до музею «Куточок старої Одеси», Шахського палацу та інсталяції «Закохане серце».

Тещин міст – улюблене місце закоханих пар і молодят, які частенько залишають на його перилах замки – символ міцності своїх почуттів. Міст романтики вибрали не даремно: звідси відкривається приголомшлива панорама на морську гавань і частинку тієї самої старої Одеси. Через ці замки стан пішохідного мосту щороку погіршувався, тому 2011 року в південній Пальмірі встановили металічне «Любляче серце», щоб закохані могли вішати замочки на нього.

До речі, не так давно з'явилася ще одна весела традиція, пов'язана з мостом – святкування Дня тещі. Ініціатором виступив зять того самого чиновника Михайла Синиці, завдяки якому з'явився мостовий перехід. Тепер щороку 16 лютого одесит пригощає на мосту перехожих різною смакотою і ділиться з ними історіями будівництва пам’ятки. До слова, Тещин міст у Одесі за майже 50 років свого існування ще жодного разу не реставрували, робили тільки невеликий косметичний ремонт.

Панорама