Description

Якщо Одеса – перлина біля моря, то прикрасою самого міста називають Воронцовський палац. Його обов'язково варто подивитися під час прогулянки по Приморському бульвару. Палац знаходиться в центральній частині Одеси. Від нього до Дюка та Потьомкінських сходів подати рукою.

Історія маєтку

В середині 19 століття місто Одеса стрімко розвивалось, а споруджений у 1827 році Воронцовський палац приковував до себе увагу перехожих. Палацовий комплекс з бельведером був резиденцією генерал-губернатора Михайла Воронцова. Тут зупинялася імператорське подружжя.

Біля входу відвідувачів зустрічає грізний кам'яний лев. Самі будівлі побудовані в стилі ампір і класики за проектом італійського архітектора Франческо Боффо. Масивні високі колони, панно на фасаді, візерунчастий фриз – деталі говорять про суворість і велич. Правда, не все збереглося з часів графа Воронцова.

Воронцовський палац в Одесі зазнавав руйнувань. Під час Кримської війни по ньому стріляла англо-французька ескадра. Коли Михайло Семенович Воронцов дізнався про бомбардування Одеси, наказав рятувати найцінніше – колекцію рідкісних книг. До речі, бібліотекою Воронцова користувався Олександр Сергійович Пушкін, коли жив у Одесі.

З часом Воронцовський палац втратив фонтан, боковий флігель та чавунну кольорову огорожу, яку здали на металобрухт в середині 50-х років минулого століття.

Особливу увагу варто приділити символу Одеси – колонаді Воронцовського палацу. Тут люблять фотографуватися туристи.

Зараз в будівлі палацу знаходиться Будинок дитячої та юнацької творчості. Багато елементів інтер'єру перевезли в алупкинський Воронцовський палац.

Video
Panorama