Description

Історія перлини Чорноморського узбережжя – Одеси – тісно пов'язана з історією створення її морського порту. Будівництво його ініціювала імператриця Катерина ІІ, яка 1794 року наказала побудувати купецьку пристань і воєнну гавань на місці старого міста Хаджибея.

Історія морського порту

1805 року губернатором Новоросійського краю призначили генерал-лейтенанта де Рішельє, завдяки якому будівництво Одеського морського порту тривало швидкими темпами. До набережної добудували Адміральську й Купецьку пристані. Пізніше з'явилася Карантинна гавань, метою якої було полегшити суднам не тільки прибуття в порт, але і їх перебування там у зимовий період. У зв’язку із розвитком торгівлі, Одеса стала великим діловим центром.

За часів Кримської1854 року і німецько-радянської війни 1941–1945 років порт неодноразово обстрілювали, він зазнав руйнувань. Однак завдяки тяжкій відважній праці одеситів його відновили.

Сьогодні Одеський морський порт є великим міжнародним торговим центром і унікальною пам'яткою міста, що цікавить туристів із різних країн. Це не тільки порт, але і єдина в Європі морська галерея, розташована на узбережжі. Її виставкова площа займає територію більше одного квадратного кілометра. Особливо цікаво буде любителям мистецтва, адже тут представлені витвори багатьох скульпторів і художників. У порту чого тільки немає – мариністика, графіка, живопис.

Оснащений згідно всіх сучасних вимог яхт-клуб пропонує свої послуги тим, хто полюбляє романтичні прогулянки морем. У розважальних закладах, розташованих на території порту, регулярно проводять різноманітні концерти і організовують культурні програми.

Прогулюючись морським портом, відвідайте гарну церкву Святого Миколая, розташовану в кінці причалу яхтового комплексу. Храм споруджено на честь покровителя моряків і мандрівників.

Справжнім символом Одеси є пам'ятник дружині моряка, установлений на морвокзалі. Бронзова жінка з маленькою дитиною на руках зустрічає й проводжає кораблі, які прибувають в Одеський морський порт. Із теплоходів туристи вітають її, загадуючи бажання. Також недалеко є ще один пам'ятник – «Золоте дитя».