Description

У комплексі Воронцовського палацу в Одесі особливе місце займає колонада (називають також ротондою або бельведером). Збудовано споруду за проектом архітектора Франческо Карло Боффо. Вона включає в себе 10 колон, розміщених у два ряди на високому ступінчастому цоколі. Колонада Воронцовського палацу стоїть у чудовому місці – поблизу Приморського бульвару. Цю споруду часто називають «Порталом одинокої дівчини» та вважають символом вічного кохання і лебединої вірності.

Легенда

Існує сумна легенда, пов'язана з будівництвом цієї ротонди. Розповідають, що колись давно дівчина вийшла проводжати свого коханого у далеку морську подорож. Щодня вона приходила на берег і тривожно вдивлялася у далечінь, сподіваючись побачити корабель милого. Йшли роки, а хлопця усе не було. Тоді вирішили щороку ставити колону. Це стало знаком того, що любов із часом не втратила сили, і дівчина все ж продовжує чекати коханого, який не повертається додому із далекої заморської подорожі. Зараз на це місце приходять закохані пари та туристи, аби насолодитися красою Чорного моря.

Як доїхати

Сьогодні колонада Воронцовського палацу – улюблене місце одеситів і гостей міста. Розташована вона в кінці Приморського бульвару поруч із Місячним сквером. До ротонди можна дійти від пам'ятника Дюку де Рішельє (треба повернути ліворуч і йти у бік Воронцовського палацу) або спуститися прямо з Тещиного мосту.

 

Panorama