Опис

о 34 річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС зібрали найбільш значимі художні і документальні фільми про Чорнобиль, що розповідають про аварію та її наслідки.

За 34 роки про аварію на Чорнобильській атомній електростанції зняли безліч документальних і художніх фільмів, короткометражок і серіалів. Ми обрали в добірку три типи фільмів: найперші хроніки, найбільш якісні документальні реконструкції та художні фільми, що були визнані глядачами та критиками. Здебільшого ці фільми про Чорнобиль виявились у відкритому доступі до перегляду. Зібрали їх для вас. Ми маємо пам’ятати.

ерший фільм про катастрофу на Чорнобильській АЕС. Команда режисера Володимира Шевченка провела на місці аварії 100 днів поряд з пожежниками, енергетиками, військовими, дозиметристами і атомниками, що ліквідовували наслідки вибуху. Через це значна кількість відзнятого матеріалу була засвічена радіацією і її не хотіли допускати до показів. Однак режисеру вдалося вставити зняті з вертольоту кадри зруйнованого реактору у фінальну версію. Саме на них звуковим фоном поставили удари лічильника Гейгера.

Сам фільм ще в радянські часи зіштовхнувся з чималою кількість цензури від вищого керівництва, яке намагалося не допустити показ численної кількості фактів, а лише показати “героїчну боротьбу радянського народу з наслідками катастрофи”.

 

Фільм був показаний у 132-х країнах. Сам Володимир Шевченко, який за свою роботу отримав призи дев’яти міжнародних кінофестивалів, помер від променевої хвороби через місяць після виходу кіно на екрани. 1987 року Міжнародна асоціація наукового кіно встановила Приз імені Володимира Шевченка.

Відео