Опис

Одеський музей західного і східного мистецтва є одним із найкращих і найвідоміших музеїв України. Такий статус він заслужив завдяки кільком фактам. По-перше, заклад розташований у палаці купця Абази, спроектованому в 1856–1858 роках архітектором Оттоном. Будівля зведена у стилі еклектики, який був популярним у середині 19 століття: барокові риси гармонійно переплітаються з елементами рококо та ампіру. По-друге, про музейну виставку можна говорити годинами. Але все ж краще її побачити, адже музей західного і східного мистецтва має у своєму розпорядженні приголомшливу колекцію картин найвідоміших художників світу.

Історія музею

Музей західного і східного мистецтва в Одесі засновано1923 року. Фонд наповнювали полотнами з приватних колекцій, а також із Міського музею витончених мистецтв, Київського музею західного та східного мистецтва, санкт-петербурзького Ермітажу, Державного музею образотворчих мистецтв імені Олександра Пушкіна (Москва).

Експозиція музею

Експозиція музею займає двадцять три зали на двох поверхах і складається з трьох відділів: мистецтво країн Сходу, античне і західноєвропейське мистецтво.

  • На першому поверсі можна побачити зібрання зліпків античних скульптур, наприклад, Поліклет «Доріфор», Мирон «Дискобол».
  • У одному із залів представлено мистецтво країн Сходу – Ірану (древня Персія), Індії, Тибету, Китаю і Японії. Особливої уваги заслуговують китайські лакові вироби, японські гравюри, індійські коштовності, меблі та фаянсові кахлі з Персії.
  • Музей може похвалитися невеликою, проте цікавою колекцією робіт художників з Італії. Тут є полотна Франческо Граначчі «Мадонна з немовлям», Франческо Гварді «Гранд канал у Венеції» та ін. Однак перлина колекції – картина Караваджо «Поцілунок Іуди».
  • Одним із найцікавіших відділів є картинна галерея, де представлені полотна західноєвропейських майстрів 16–20 століть: Рубенса, Алессандро Маньяско, Роквелла Кента, Франса Галса, П'єра Міньяра.

Практично щотижня в музеї проводять різні лекторії, кінопокази, які будуть цікаві як тим, хто розуміється в мистецтві, так і новачкам та дітям.

Панорама