Опис

Одеса завжди приваблювала туристів морем, гумором і, звичайно, унікальними спорудами. А що може бути дивовижнішим за житловий будинок без бічної стіни? Будинок-стіна в Одесі відомий кожному місцевому жителю.

Історія будинку

Будинок-стіна має декілька назв: плоский будинок, відьмин будинок, дім тіней та картковий дім. На перший погляд він абсолютно плоский. З одного боку можна побачити звичайний фасад: балкони з квітами, вікна з фіранками, красиві прикраси на стінах. Проте варто трохи завернути за ріг... А бічної стіни немає! Але не слід дуже дивуватися – так було задумано. Насправді будинок трикутної форми, тож якщо дивитися під певним кутом, він і справді виглядає плоским.

Версій, чому будинок такої чудернацької конфігурації, декілька: забракло грошей, дали під забудову мало землі, тому будівельники схитрували і зробили дім трикутним.

Біля карткового дому стояла ще одна споруда, тому його форми спочатку ніхто не помічав. Коли ж сусідню будівлю знесли, відразу ж почала діяти «магія» плоского будинку. Його занесено до Державного реєстру пам'яток культурної спадщини. Одеський будинок-стіна має «плоских» побратимів: будинок у Львові та дім у Житомирі.

Панорама