Опис

"Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик увійшла до престижної програми Best of Fests найбільшого фестивалю документального кіно у світі – IDFA. 

Добірка Best of Fests складається з тридцяти глядацьких хітів та призерів "Санденсу", Каннського, Берлінського та інших кінофестивалів світу. Організатори відзначають особливу актуальність цьогорічної програми Best of Fests, адже кожен фестиваль проходить за надзвичайних обставин. 

"Земля блакитна, ніби апельсин" / The Earth Is Blue As an Orange – повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик, який став справжньою документальною сенсацією. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною.

Стрічку створено українською продакшн-компанією "Альбатрос Коммунікос" (продюсерка Anna Kapustina) та литовською продакшн-компанією "Мунмейкерс" (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). 

У широкий український прокат "Земля блакитна, ніби апельсин" вийде 26 листопада.

Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) відбудеться з 18 по 29 листопада у змішаному офлайн та онлайн-форматі.

Відео